Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
UL. KOLEJOWA 7, POZNAŃ - ROKIETNICA Tel: 509 781 788

Klocki hamulcowe

Są elemntem ciernym hamulca, zużywają się przy każdym hamowaniu. Nadmierne zuzycie klocków hamulcowych może doprowadzić do uszkodzenia tarczy. Nasz zakład oferuje kontrolę oraz wymianę tych elementów.

Tarcze hamulcowe

Główna część hamulca tarczowego. Zadaniem ich jest przyjęcie siły klocków hamulcowych. W wyniku siły tarcia samochód hamuje, zmniejszając przy tym grubość tarczy. Zapraszamy na kontrolę tarcz hamulcowych i ewentualną ich wymianę.

Szczęki hamulcowe

Nieruchomy człon hamujący, hamulca bębnowego. Wtrakcie hamowania szczęki naciskane rozpieraczem wykonują niewielki ruch, w wyniku czego szczęka ociera się o wewnętrzną część bębna, co prowadzi do hamowania. Sczęki należy wymieniać, gdy grubość okładzin jest mniejsza niż 1,5 mm, lub gdy są zaniesczyszczone smarem lub płynem hamulcowym.

Klimatyzacja odgrzybianie

System kofortu cieplnego wyposażony jest w parownik wytwarzający zimne powietrze. Nagłe zetknięcie się ciepłego powierza z zimnym doprowadza do skroplenia się powietrza. W tym miejscu powstaje idealne miejsce do rozwoju grzybów i bakterii. Zdrowie jest ważne, dlatego przyjedź na odgrzybienie klimatyzacji do GM Auto.

Filtr kabinowy

Element instalacji wentylacji oczyszczający powietrze wprowadzane do wnętrza samochodu. W przypadku posiadania klimatyzacji jego zmiana jest niezwykle ważna, ponieważ oprócz zanieczyszczeń stałych, w instalcji pojawiają się rodniki grzybów. Drogie filtry kabinowe pozwalają na filtrację zanieczyszczeń chmicznych. Wymiana warta uwagi w przypadku częstych postoi w korkach.

Dlaczego naprawy
eksploatacyjne są ważne

Pojazd w trakcie eksploatacji, zużywa różne części i płyny. Dlatego należy je co jakiś czas wymieniać.

Poniżej przedstawiamy listę czynności, które należy wykonywać okres przy samochodzie.

  • Wymiana oleju silnikowego
  • Wymiana filtra paliwa
  • Wymiana okładzin hamulcowych
  • Wymiana filtra kabinowego
  • Wymiana filtra powietrza
  • Kontrola płynu chłodniczego
  • Kontrola szczelności układów
  • Wymiana pasków

Serwis części eksploatacyjnych, takich jak okładziny hamulcowe jest bardzo ważny. Zużyte okładziny mogą nie hamować!

Brak wykonywania pozostałych czynności, może doporowadzić do uszkodzenia samochodu.

Części zamienna
sprzedajemy na miejscu

Nasz zakład posiada w ofercie, większość części eksploatacyjnych do większości marek.

Dzięki zintegrowanej usłudze warsztatowej nie musisz martwić się o części. Wszytko mamy na miejscu, w atrakcyjncyh cenach!

Pasek Rozrządu

Wykonany jest z specjalnej gumy. Jego zadaniem jest przekazywanie napędu z tzw. małego koła rozrządu umieszczonego na wale korbowym na duże koło rozrządu. Jego nadmierne zużycie może doprowadzić do zerwania lub ślizgania. Uszkodzenie paska w trakcie jazdy może doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Jeżeli kupiłeś nowy samochód używany, sprawdź stan paska. Zapraszamy na diagnozę.

Pasek klinowy

Pasek klinowy wykonany jest z gumy, ktora z czasem ulega degradacji. Pasek napędza m.in. pompę wodną, alternator, sprężarkę klimatyzacji. Jego nadmierne zużycie może przynieść wiele problemów, np.: niedoładowywanie akumulatora w trakcie jazdy. Koszt paska jest niewielki.

Olej silnikowy

Czynnik smarujący elementy silnika. Dla poprawnej pracy samochodu wymagane jest zachowanie prawidłowych parametrów oleju. Olej zużywa się, zanieczyszcza, dlatego należy wymieniać go co roku. Zapraszamy na wymianę oleju silnikowego i filtra oleju.

Filtr oleju

Filtr oleju jest elementem smarowania. Olej silnikowy, aby mógł spełnić swoje zdanie w silniku, musi być czysty. WYmianę flitra zaleca się przy każdej zmianie oleju.

Filtr powietrza

Jest elementem instalcji doprowadzącej powietrze do silnika. Jego zadaniem jest oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń stałych i ciekłych. Dzięki dbaniu o dobrą jakość filtra, przyczyniamy się do mniejszego zużycia silnika.